Fotonija


Naujiena

Naujinimas programai ANGLONAS 2. Turimą versiją 2.0 keiskite į 2.1 nemokamai

plačiau

Mobilus ANGLONAS

Anglų–lietuvių–anglų kalbų žodynas „iPhone“, „iPod touch“ ir „iPad“ App Store parduotuvėje

noriu

Pirkti

Užsisakykite programas iš gamintojo UAB „Fotonija“ internetinės parduotuvės

perku

Kompaktiškas VVV langas

Kompiuterio ekrane esančių žodžių vertimai pateikiami kompaktiškame vertimo lange. Šis langas automatiškai atsidaro verčiant žodžius, esančius ties pelės žymekliu. Daugeliu atvejų tai pats patogiausias ir greičiausias vertimo režimas, nes nereikia klaviatūra įvedinėti verčiamų žodžių ir keisti vertimo krypties, nes tai įvyksta automatiškai. Dar daugiau, šiuo atveju programa nagrinėja ne tik verčiamą, bet ir aplinkinius žodžius, todėl daugeliu atvejų gaunamas tikslesnis vertimas. Vertimas gali būti pateikiamas po 3 sekundžių (jei pelė nejudinama)esant pelės žymekliui ties žodžiu, kopijuojant tekstą į iškarpinę arba spustelėjus klaviatūros ir pelės klavišų derinį (kuris pasirenkamas lange Nuostatos). Verčiant paveiksliukų tekstus, programa automatiškai įsijungia OCR (Optical Character Recognition) optinį ženklų atpažinimą ir pateikia vertimą žodžiui, pagal tai kaip jį pavyko atpažinti. Tekstų analizė iš paveiksliukų užtrunka ilgiau, o vertimo rezultatas priklauso nuo į OCR darbo tikslumo (kartais tekstų paveiksliukuose nepavyksta atpažinti). VVV lange informacija pateikiama atsižvelgiant į kontekstą, kuriame yra verčiamasis žodis.

Vėliavėlė  arba  rodo įjungtą vertimo kryptį. Mygtukas su rodykle išskleidžia meniu su paieškai skirtu teksto įvedimo lauku. Paieškos lauke galima įrašyti žodį, kurio vertimus norima matyti VVV lange (spustelėjus klaviatūroje ENTER).  Žemiau yra vertimo krypties keitimo mygtukas. 

Vidinės nuorodos esančios straipsnelio lauke išskleidžia platesnę informaciją apie žodį ar frazę.

Pakeitimai VVV lange atliekami keičiant programos parametrus Nuostatų lange kurį galima atidaryti mygtuku Programos nuostatos, o taip pat ir mygtukais bei meniu pačiame VVV lange.

Sugrįžti į pagrindinį programos lango galimas spustelėjus mygtuką Rodyti pagrindinį langą.

Mygtuku Žodis esantį ties pelės žymekliu verčiamas po 3 sekundžių įjungiamas nuolatinio vertimo režimas, kuris seka pelės judėjimą ir jai sustojus, vertimui automatiškai imamas žodis esantis po žymekliu.

Lango gabaritus, šrifto dydį, atidarymo vietą ir išjungimo būdą galima keisti meniu komandomis, kurios išsiskleidžia spustelėjus dešiniu pelės klavišu straipsnelio lauke.

Spustelėjus ant mygtuko iškleidžiamas meniu, kuriame galima pasirinkti rodomos informacijos kiekį.