Fotonija


Naujiena

Naujinimas programai ANGLONAS 2. Turimą versiją 2.0 keiskite į 2.1 nemokamai

plačiau

Mobilus ANGLONAS

Anglų–lietuvių–anglų kalbų žodynas „iPhone“, „iPod touch“ ir „iPad“ App Store parduotuvėje

noriu

Pirkti

Užsisakykite programas iš gamintojo UAB „Fotonija“ internetinės parduotuvės

perku

Komandos išskleidžiamos skirtuku Pradžia

Skirtukas Pradžia turi keturias komandų grupes: Kryptis, Paieška, Paslaugos ir Kartojimas.

Grupėje Kryptis esantys mygtukai leidžia pasirinkti kalbą, iš kurios bus ieškomas vertimas. Apie pasirinktą vertimo kryptį informuoja mygtukas, matomas paryškintame fone. Perjungiant vertimo krypties mygtukus programa paruošiama pasirinktos kalbos žodžio ar frazės paieškai.

Angliško žodžio vertimui į lietuvių kalbą pasirenkamas mygtukas Iš anglų

Lietuviško žodžio vertimui į anglų kalbą pasirenkamas mygtukas Iš lietuvių

Grupėje Paieška yra komandiniai mygtukai, suteikiantys galimybę pasirinkti optimalų paieškos būdą. Paieškos mygtukais paleidžiamas procesas, ieškantis paieškos lauke įrašyto žodžio ar frazės vertimo. Vertimų paiešką galima vykdyti keliais būdais:

Mygtukas Žodžių   pradeda paiešką, kurios metu naudojama intelektuali atrankos sistema. Šis būdas yra universaliausias.
Rodykle po mygtuku išskleidžiamas meniu su platesniu žodžių paieškos metodų pasirinkimu:

Komanda  Žodžių  sutampa su pagrindinio mygtuko paieškos funkcija.

Antraštėse    – ieškoma visų straipsnių, kurių antraštėse paminėtas tiksliai sutampantis paieškos žodis. Ieškant vertimo šiuo būdu, į paieškos lauką reikia įvesti tikslų įrašą (žodį be klaidų).

Pagal pradžią  – pasirinkus šią poziciją bus ieškoma visų žodžių ir frazių, kurių pradžia sutampa su ieškomu tekstu. Radinių sąraše išskiriamas tiksliausiai sutapęs įrašas. Šis paieškos būdas gali užtrukti ilgiau.

Apytikslė  – ieškoma panašiai tariamų ar skambančių žodžių. Rekomenduojamas naudoti tik tuo atveji, kai ieškomas vertimas žodžiui, kurio rašymas tiksliai nežinomas. Radinių sąraše pateikiami rezultatai panaudojus specialų algoritmą.

Mygtukas Konteksto  – pradeda paiešką, kurios metu ieškoma frazių ir posakių visuose straipsneliuose. Šis būdas pateikia žodžio kontekstą - toks, koks jis buvo rastas programos žodynuose.

Grupėje Paslaugos yra trys mygtukai, suteikiantys papildomas galimybes:

Mygtukas Ištarti leidžia ištarti paieškos lauke esantį anglišką žodį per kompiuterio garso atkūrimo sistemą (ausines, garsiakalbius). Šalia esanti rodyklė išskleidžia meniu, kur galima pasirinkti:

Windows TTS – tarimui naudojamas balso sintezavimo algoritmas iš Windows OS

Natūralus įrašas – naudojamas internete publikuojamas tikroviškai skambantis tarimas (veikia tik atvėrus internetinę svetainę, kurioje ši paslauga yra teikiama).

Mygtukas Klaviatūra  pateikia langą su virtualia klaviatūra.
Ekrane rodoma klaviatūra suteikia galimybę rinkti lietuvišką ir anglišką tekstą pele, nenaudojant kompiuterio klaviatūros. Renkamas tekstas vienu metu matomas tiek klaviatūros lange esančiame teksto įvedimo lauke, tiek ir programos lange esančiame teksto įvedimo lauke. Žodis, įrašytas teksto įvedimo lauke, mygtuku su užrašu Enter siunčiamas vertimui į pagrindinį langą, o mygtuku su ženkliuku   – į VVV langą.

Grupėje Kartojimai yra du mygtukai su skirtingų krypčių rodyklėmis, kurias spaudant galima dar kartą pažiūrėti žodyno straipsnelių polangyje jau rodytus straipsnelius, kurie buvo automatiškai įsiminti:

Paspaudus mygtuką Atgal  pakartotinai parodomas ankstesnis sekoje įsimintas žodyno straipsnelis.

Paspaudus mygtuką Pirmyn  pakartotinai parodomas vėlesnis sekoje įsimintas žodyno straipsnelis.