Fotonija


Naujiena

Naujinimas programai ANGLONAS 2. Turimą versiją 2.0 keiskite į 2.1 nemokamai

plačiau

Mobilus ANGLONAS

Anglų–lietuvių–anglų kalbų žodynas „iPhone“, „iPod touch“ ir „iPad“ App Store parduotuvėje

noriu

Pirkti

Užsisakykite programas iš gamintojo UAB „Fotonija“ internetinės parduotuvės

perku

Apie 2.1 versiją

Anglonas 2

Šioje programos versijoje kompaktiškas VVV – Vertimo Vienu Veiksmu – langas (32-jų bitų programose) gali būti naudojamas kaip pagalbinis vertimo įrankis. VVV lange automatiškai pateikiamas žodžio, ant kurio užvedamas pelės žymeklis, vertimas. Tokiu atveju nebereikia įvedinėti teksto klaviatūra, užtenka užvesti pelę ant neaiškios teksto vietos. Be to, verčiant tokiu būdu, programa nagrinėja ne tik verčiamą, bet ir aplinkinius žodžius, todėl vartotojui iškart pateikiamas tikimiausias vertimas. VVV lange galima įjungti sklandantįjį vertimo režimą, kuris vertimus pateikia automatiškai tik palaikius pelės žymeklį ant žodžio ir nepajudinus 3 sekundes. Daugeliu atvejų tai pats patogiausias ir efektyviausias žodžių vertimo būdas iš įvairių programų langų, kadangi nereikia klaviatūra įvedinėti verčiamų žodžių ir nustatinėti vertimo krypties, nes programa tai atlieka pati.
Kadangi informacijos pateikimas VVV lange yra daug patogesnis vartotojui, šio lango funkcionalumas buvo labiausiai tobulinimas, tačiau neužtikrina teksto vertimo iš visų programų. Šioje versijoje yra tokios naujovės:

1. Kompaktiškame VVV lange automatiškai nustatinėjama vertimo kryptis ir pateikiami vertimai iš anglų į lietuvių arba iš lietuvių į anglų kalbą.

2. VVV lango mygtuku galima įjungti sklandančiojo vertimo režimą, kuris vertimus pateikia automatiškai, jei virš norimo išversti žodžio pelės žymeklis išlaikomas nepajudintas 3 sekundes.

3. Kai programos langas yra suskleistas (minimized) ir yra matomas OS sistemos juostelėje (system tray) , dešiniu pelės spragtelėjimu ant programos piktogramos išskleidžiamas meniu, kuriame galima pasirinkti papildomas komandas: Rodyti VVV langą bei Iškarpinė verčiama arba Iškarpinė neverčiama.

4. Pagrindinio lango apačioje (būsenos juostoje) esančiu mygtuku galima atverti VVV langą nuolatiniam darbui.

5. Galima nurodyti, kokiame lange – VVV ar pagrindiniame – bus verčiamas virtualios klaviatūros lauke įrašytas žodis.

6. VVV lange pateikiami vertimai ir iš Google Chrome bei Mozilla Firefox naršyklėmis žiūrimų svetainių.

7. Pagrindiniame programos lange nebūtina pelės žymeklio kiekvieną kartą statyti į teksto įvedimo lauką prieš įrašant vertimo paieškai reikalingą žodį. Dabar tekstas šiame lauke įvedamas nepriklausomai nuo žymeklio buvimo vietos. Pakanka pradėti rašyti klaviatūra ir tekstas atsiras teksto įvedimo lauke.

8. Mygtuku galima įjungti paieškos suflerį, kuris sąrašų lauke pateikia tikimiausius siūlymus. Labiausiai sutampantis žodyno įrašas tame sąraše išskiriamas. Spustelėjus klavišą ENTER pateikiamas pažymėto įrašo straipsnelis. Klaviatūros klavišais „aukštyn“ ar „žemyn“ sąraše galima pasirinkti greta esančius įrašus.

 

Archyvas